Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kolonie dla dzieci czy wyjazd z rodzicami?

28 sierpnia 2022 Kolonie dla dzieci


Wakacje to czas podróżowania. Każdy chciałby poczuć wiatr we włosach i chociaż na kilka dni wyrwać się z rutyny życia. W wakacje nareszcie można odpocząć i spędzić trochę czasu wspólnie – jak rodzina. Nie można się więc dziwić, że wiele osób wybiera rodzinne wczasy jako sposób na spędzenie urlopu. Sporo ludzi jednak decyduje się na kolonie dla dzieci. Czy to dobre rozwiązanie? Które z nich jest lepsze?

Wyjazd rodzinny

Wspólne wyjazdy z rodzicami na pewno są świetnym przeżyciem dla każdego dziecka. To okazja do tego, żeby lepiej poznać własną mamę i tatę, by nacieszyć się ich obecnością i by w końcu móc się wspólnie bawić. Starsze dzieci też potrzebują wspólnego czasu z rodzicami i rodzeństwem, nawet jeśli udają, że jest inaczej. Podczas wspólnego wyjazdu można odpocząć i naładować akumulatory na następny rok pracy i nauki. Można też zobaczyć swoich najbliższych w zupełnie nowej sytuacji. Z rodzicami można też pozwolić sobie na sporo zabawy – parki rozrywki, wesołe miasteczka i aquaparki tylko czekają na to, by je odwiedzić i zrobić sobie, choć kilka pamiątkowych zdjęć na ich terenie. Jednak nie zmienia to popularności kolonii dla dzieci, o których można przeczytać tutaj https://www.kogis.pl/kolonie.

Kolonie dla dzieci

Trzeba podkreślić, że wyjazd dzieci na kolonie w żaden sposób nie przeszkadza w rodzinnym wyjeździe. Wystarczy tylko zdecydować się na urlop w innym terminie niż kolonie. Zwykle dorośli mają tylko dwa tygodnie urlopu w pełni letniego sezonu. Dzieci jednak mają zdecydowanie więcej czasu wolnego, który trzeba jakoś zagospodarować i nie martwić się tym, że pociecha nudzi się przed komputerem. Dlatego właśnie wybór kolonii jest doskonałym pomysłem. Ich uczestnicy mogą realizować swoje pasje, uczyć się, poznawać nowych znajomych a do tego pokonywać własne bariery. Wiele dzieci oraz nastolatków ma problem z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Kolonie są doskonałą okazją do tego, by to zmienić i równocześnie, by nawiązać znajomości na całe życie. To też w pewnym sensie świetna lekcja życia. Dziecko na koloniach ma z pewnością większą wolność decyzyjną niż we własnym domu pod czujnym okiem rodziców. W ten sposób może uczyć się samodzielności oraz dowiedzieć się na temat konsekwencji własnych działań. Kolonie to dobry czas na budowanie życiowych doświadczeń.

A może oba?

Niektórzy organizatorzy kolonii proponują swoim klientom kolonie dla maluszków oraz wyjazdy rodzinne. Polegają one na tym, że w wyjeździe bierze udział cała rodzina. Dzieci mogą przebywać z rówieśnikami, bawić się z nimi i poznawać ich, ale równocześnie cały czas w ich pobliżu znajdują się rodzice. W przypadku najmłodszych dzieci podnosi to ich pewność siebie oraz ułatwia im nawiązywanie kontaktu z innymi. Bliskość rodziców daje poczucie bezpieczeństwa maluchom. Co ważne, także dorośli mogą na takim wyjeździe świetnie się bawić, bo aktywności są zaplanowane dla wszystkich uczestników kolonii. Pewność, że dziecko jest bezpieczne i pod dobą opieką to kolejny atut tego rozwiązania.

Jak zachęcić dziecko do ruchu

Redakcja okiem-mamusi.pl

Doradzamy i dzielimy się swoim doświadczeniem dotyczącym wychowania dzieci, zdrowia i lifestyle'u. Znajdziesz tu inspiracje i porady dla Ciebie i twojego dziecka. Przeczytasz o tym jak urządzić pokój, jak zadbać o zdrowie i wiele wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sala zabaw
Trening EMS
Kolonie dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kolonie dla dzieci